FM Elham Abdulrauf og GM Frode Urkedal nøyde seg med 8 runder, men sikret seg likefullt de to øverste plasseringene i Bergen Spillfestival NGP Hovedturneringen 2021. Foto: Tom Eriksen

Bergen Spillfestival NGP Hovedturneringen 2021 ble spilt 1. - 4. august med 53 deltakere, fordelt på 27 i gruppe A og 26 i gruppe B. Turneringen ble innledet med tre runder hurtigsjakk i Bergen Internasjonale Kultursenter (BIKS) og fortsatte deretter med 6 runder langsjakk i Nordnes bydelshus.

GM Frode Urkedal fra SK 1911 vant turneringen med 8 poeng. Han måtte stå over sisterunden for å rekke flyet hjem til Oslo, men det holdt likefullt til suveren seier. Også FM Elham Abdulrauf, Nordstrand SK, hadde en tidlig flygning og måtte nøye seg med åtte runder, men med sitt eneste poengtap mot stormester Urkedal var det ingen som kunne true andreplassen hans heller. Tredjeplassen gikk til Sigve Hølleland (6½ p) fra Masfjorden SK. I A-gruppen stilte Sotra med 6. Stig K. Martinsen (5½ p), 9. Thomas Sekkingstad (5 p), 19. Ole Woldseth (4 p) og 23. Jarle Sivertsen (3½ p).

Vårt nyeste medlem, Magne Solheim (t.v.), presenterte seg skikkelig ved å gå helt til topps i B-gruppen i Bergen Spillfestival NGP Hovedturneringen 2021. Foto: Tom Eriksen

I B-gruppen ble vårt nyeste medlem, Magne Solheim, turneringsvinner med 7½ poeng, foran Teodor Tenfjord Engelsen fra Søråshøgda SK (7 p) og polske Dymitr Stanislaw Zarzecki (7 p).

Foruten vinneren var klubben representert ved 11. Morten Hammer (5 p) og Anna Ovidia Young (3 p).

Bergen Spillfestival NGP Hovedturneringen 2021

Gruppe A - NGP M, 1, 2

Bergen Internasjonale Kultursenter og Nordnes bydelshus, 01.08 - 04.08.2021

Endelig resultatliste

Pl Navn Kl GP i-Rtg Klubb Land 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Poeng Med.Buchh Buchholz-1 Buchholz i-Snittm i-Prestasjon
GM Frode Olav Olsen Urkedal   M 1911 NOR  +09  +10  +18  +02  +04  +06  +03  +05  
8.0
40.0
49.0
53.0
1994
 2784 (+5.30)
FM Elham Abdulrauf Jr M Nordstrand NOR  +14  +04  +05  -01  +08  +17  +07  +13  
7.0
38.5
47.0
51.0
1963
 2275 (+6.80)
Sigve Hølleland   M Masfjorden NOR  +13  -18  +09  +06  =05  +14  -01  +08  +04
6.5
35.0
43.5
47.5
1940
 2210 (+9.40)
Hallvard Haug Flatebø   1 Haugaland NOR  +12  -02  +11  +18  -01  =08  +17  +10  -03
5.5
38.0
46.5
50.5
1972
 2088 (+25.60)
Heine N Johannessen Jr 1 Haukås NOR  +23  +20  -02  +17  =03  =13  +14  -01  =08
5.5
35.0
43.5
46.5
1912
 2041 (+26.40)
Stig K Martinsen   M Sotra NOR  +15  +26  =17  -03  +07  -01  -08  +14  +13
5.5
34.5
43.0
46.5
1944
 2041 (-14.80)
Afras Mansoor Jr M Bergens NOR  +11  -17  =13  +10  -06  +09  -02  +18  +19
5.5
32.5
40.0
44.0
1927
 2138 (-7.60)
Eivind Grunt Kreken Jr 1 Nordstrand NOR  =24  =19  +20  +12  -02  =04  +06  -03  =05
5.0
35.0
42.5
45.0
1871
 1994 (+34.80)
Thomas Sekkingstad Jr 2 Sotra NOR  -01  +22  -03  =13  +19  -07  +15  W21  =11
5.0
34.0
42.5
45.5
1959
 1946 (+40.00)
10 
Sverre Lye Jr 1 Sandnes NOR  +22  -01  =14  -07  =23  +26  +16  -04  +20
5.0
29.5
38.0
41.0
1829
 1818 (-12.00)
11 
Rune Kleiven Rynning   2 Florø NOR  -07  +27  -04  +24  -16  =15  +26  +17  =09
5.0
29.0
34.5
35.0
1750
 1845 (+24.00)
12 
Gard Rye Høyforsslett Jr 2 Bergens NOR  -04  +15  +16  -08  -26  +25  =18  =19  +22
5.0
28.5
34.0
36.5
1776
 1762 (+56.00)
13 
Sigurd Lye Jr 2 Sandnes NOR  -03  +25  =07  =09  +22  =05  +21  -02  -06
4.5
35.0
42.5
45.0
1953
 1948 (+49.60)
14 
Olai Dyrhaug Eriksen Jr 2 Bergens NOR  -02  +23  =10  +19  +18  -03  -05  -06  +25
4.5
33.5
41.0
43.5
1947
 1946 (+49.60)
15 
Lykke-Merlot Helliesen U13 2 Caissa NOR  -06  -12  -19  +27  +20  =11  -09  +23  +24
4.5
27.0
32.5
33.0
1671
 1740 (+14.40)
16 
John Samuel Oommen Jr 1 Kristiansand NOR  -20  +24  -12  +23  +11  -21  -10  =22  +27
4.5
26.0
31.0
31.5
1608
 1742 (-19.60)
17 
Frode Mossestad   1 Offerspill NOR  +27  +07  =06  -05  +21  -02  -04  -11  =18
4.0
35.5
43.0
43.5
1926
 1741 (-41.20)
18 
Louis Khoo-Thwe U13 1 Asker NOR  +25  +03  -01  -04  -14  +22  =12  -07  =17
4.0
34.0
42.5
45.0
1894
 1672 (-59.60)
19 
Ole Woldseth   M Sotra NOR  -26  =08  +15  -14  -09  +23  +25  =12  -07
4.0
30.0
35.5
38.0
1741
 1679 (-45.20)
20 
Lukas Dominik Gåsland Jr 2 Sandnes NOR  +16  -05  -08  -22  -15  +WO  +24  W26  -10
4.0
28.0
33.5
36.0
1748
 1468 (+8.80)
21 
WFM Anita Grønnestad K 1 Bergens NOR  =  =  =  +26  -17  +16  -13  w09  
3.5
31.0
36.0
39.5
1775
 1775 (-17.20)
22 
Martin Holten Fiskaaen U13 2 Stavanger NOR  -10  -09  +27  +20  -13  -18  +WO  =16  -12
3.5
28.5
33.5
34.0
1671
 1516 (-19.20)
23 
Jarle Sivertsen   2 Sotra NOR  -05  -14  +25  -16  =10  -19  +27  -15  +WO
3.5
27.5
33.0
33.5
1759
 1625 (-2.60)
24 
Sara Marie Skaug Bjørkly K 2 Bergens NOR  =08  -16  =26  -11  -25  +27  -20  +WO  -15
3.0
25.5
30.5
31.0
1633
 1297 (-20.60)
25 
Terje Lie   2 Bergens NOR  -18  -13  -23  +WO  +24  -12  -19  +27  -14
3.0
25.0
30.0
30.5
1673
 1565 (-2.60)
26 
Theo N Johannessen Jr 2 Haukås NOR  +19  -06  =24  -21  +12  -10  -11  w20  
2.5
31.0
36.5
39.0
1821
 1577 (-24.80)
27 
Svein Erik Kringstad   2 Løperen NOR  -17  -11  -22  -15  +WO  -24  -23  -25  -16
1.0
24.0
29.0
31.0
1661
 0932 (-21.20)
Rangering:
Poeng:  Poengsum (=Lagpoeng i lagturneringer)
Med.Buchh:  FIDE Median Buchholz, dårligste OG beste strøket
Buchholz-1:  FIDE Buchholz, dårligste strøket
Buchholz:  FIDE Buchholz, ingen strykninger (=LP Buchholz i lagturneringer)
i-Snittm:  Gjennomsnittlig FIDE ratingmotstand

Gruppe B - NGP 3, 4, 5

Endelig resultatliste

Pl Navn Kl GP i-Rtg Klubb Land 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Poeng Med.Buchh Buchholz-1 Buchholz i-Snittm i-Prestasjon
Magne Solheim   3   Sotra NOR  +24  +10  +02  +16  =03  +09  +13  -04  +08
7.5
36.5
43.5
46.5
1303
 1649 (+34.00)
Teodor Tenfjord Engelsen   3 Søråshøgda FRA  +11  +08  -01  =07  +16  +17  +03  +05  =04
7.0
37.5
45.0
49.0
1415
 2115 (+38.40)
Dymitr Stanislaw Zarzecki   3 Husaria Biesiekierz POL  +21  +04  =16  +06  =01  +05  -02  +13  +07
7.0
37.5
45.0
48.5
1318
 1443 (-9.20)
Sebastian Lien   4   Bergens NOR  +12  -03  +19  -05  +21  +08  +09  +01  =02
6.5
38.0
45.5
49.0
1340
 1314 (-6.40)
Leiv Ove Bollestad   4 Sandnes NOR  +25  -06  +23  +04  =07  -03  +10  -02  +14
5.5
36.0
43.0
44.5
1391
 1391 (+28.80)
Felix Wiger-Nordås   5   Søråshøgda NOR  +WO  +05  =07  -03  -13  =15  +19  =14  +09
5.5
33.0
40.0
44.0
1320
 1333 (-1.20)
Sigur H Myny   4   Søråshøgda NOR  +09  +14  =06  =02  =05  -13  =15  +12  -03
5.0
36.5
43.5
48.0
1338
 1300 (-3.60)
Adrian Flemmen   4   Bergens NOR  +22  -02  -14  W26  +12  -04  +16  +10  -01
5.0
35.5
43.0
46.0
1311
 1955 (+38.40)
Siver Flaten   4 Søråshøgda NOR  -07  +11  +20  +21  +10  -01  -04  +15  -06
5.0
35.0
42.5
46.0
1286
 1986 (+42.40)
10 
Snorri Vikanes Bjarnason   4 Bergens NOR  +26  -01  +22  +14  -09  +11  -05  -08  +18
5.0
31.5
39.0
40.5
1267
 1267 (+5.60)
11 
Morten Hammer   4   Sotra NOR  -02  -09  +24  +22  +14  -10  -12  +19  +21
5.0
30.0
37.0
40.0
1252
 1263 (-6.00)
12 
Morten Tønsager   4 Løperen NOR  -04  -23  +25  +20  -08  +21  +11  -07  +13
5.0
29.5
36.0
37.5
1277
 1977 (+10.20)
13 
Tarjei Rommetveit   4 Søråshøgda NOR  =  =  =  +18  +06  +07  -01  -03  -12
4.5
35.5
43.0
47.0
1373
 1248 (-6.80)
14 
Øyvind Westre Hustvedt   4 Haukås NOR  +20  -07  +08  -10  -11  +16  +17  =06  -05
4.5
32.5
38.0
42.0
1242
 0542 (-46.40)
15 
Bjørn Instanes   4 Bergens NOR  +23  -16  -21  =17  +18  =06  =07  -09  +22
4.5
28.5
33.5
36.5
1263
 1263 (-7.60)
16 
Githiha Sathish K 5   Stavanger NOR  +19  +15  =03  -01  -02  -14  -08  =24  +23
4.0
34.5
42.0
45.0
1318
 0000 (+20.00)
17 
Sivert Rommetveit   5   Søråshøgda NOR  =  =  =  =15  +19  -02  -14  -22  +25
4.0
29.5
36.5
38.0
1326
 1239 (-1.20)
18 
Lene Utkilen K 4 Bergens NOR  =  =  =  -13  -15  =24  +23  +20  -10
4.0
29.5
34.5
37.5
1215
 0879 (-68.80)
19 
Terje Holten   4 Stavanger NOR  -16  +25  -04  +23  -17  +20  -06  -11  +24
4.0
28.0
34.5
36.0
1014
 1714 (+8.40)
20 
Mateja Krbacevic   5   Søråshøgda NOR  -14  +24  -09  -12  +23  -19  +25  -18  +26
4.0
25.0
30.0
31.5
1225
 0000 (+0.00)
21 
Aksel Elias Gjersvik   4   Søråshøgda NOR  -03  +26  +15  -09  -04  -12  =24  +25  -11
3.5
30.5
37.5
39.0
1293
 0000 (+20.00)
22 
Aksel Bjøntegaard Straus   5   Søråshøgda NOR  -08  +WO  -10  -11  =24  -23  +26  +17  -15
3.5
27.5
32.5
34.0
1195
 0000 (+20.00)
23 
Tor Høisæter   4   Offerspill NOR  -15  +12  -05  -19  -20  +22  -18  +26  -16
3.0
28.5
34.0
35.5
1269
 0000 (+0.00)
24 
Anna Ovidia Young K 5 Sotra NOR  -01  -20  -11  +25  =22  =18  =21  =16  -19
3.0
27.5
35.0
36.5
1251
 1058 (+4.00)
25 
Ina Sander Pedersen K 4   Offerspill NOR  -05  -19  -12  -24  +WO  +26  -20  -21  -17
2.0
25.5
31.0
32.5
1192
 0000 (+0.00)
26 
Hege Anette Ramson K 5   Stjernen NOR  -10  -21  +WO  w08    -25  -22  -23  -20
1.0
25.0
30.0
31.5
1241
 0000 (+0.00)
Rangering:
Poeng:  Poengsum (=Lagpoeng i lagturneringer)
Med.Buchh:  FIDE Median Buchholz, dårligste OG beste strøket
Buchholz-1:  FIDE Buchholz, dårligste strøket
Buchholz:  FIDE Buchholz, ingen strykninger (=LP Buchholz i lagturneringer)
i-Snittm:  Gjennomsnittlig FIDE ratingmotstand
Hvite partier står med fet skrift.
05. aug kl.00:28:01    TurneringsService 6.6 Sotra Sjakklubb

Beklager, men du har nok ikke adgang til å skrive kommentarer

Søk i sotrasjakk.no

Kommende turneringer

Samarbeidspartnere

Sjakk1.no
Alltid åpen. Alltid billig.

Sartor Storsenter
Mer enn 100 butikker
under samme tak.

Vestnytt
lokalavisen for Sotra og Øygarden

Fjell kommune
Vekstkommunen i vest

Skandiabanken
har hatt de mest fornøyde bankkundene 16 år på rad!