Den første runden av Nordic Internet Club Cup 2020 ble spilt på chess.com i dag. Turneringen har 67 påmeldte lag og arrangeres av det islandske sjakkforbundet. Klubben vår deltar med ett lag fra klubben vår, ledet av Jørgen Sangolt. Laget består ellers av Thomas Sekkingstad, Jonas K. Borlaug, Agnete Rong, Thomas Tvedt og Steinar Ingvaldsen, og er rangert som nr. 62.

Hvert lag består av 6 spillere og inntil 6 reserver. Hver runde spilles over to partier hvor alle spillerne møter hverandre med begge fargene. Tidskontrollen er 10 min + 2 sekunders tillegg pr trekk. Det spilles i alt 7 runder.

Laget møtte Øbros Smadrehold (rangert som nr 29, med to FM'er på laget!) fra Danmark i første runde, og tok ledelsen med 3½ - 2½ etter første parti, men lykken stod dem ikke bi i det neste. Da ble overmakten for stor, og laget vårt tapte med sifrene 1 - 5. Likefullt et veldig bra resultat mot et lag med 700+ poengs høyere ratingsnitt! Vi merker oss selvfølgelig at Jonas K. Borlaug klarte å vinne mot sin FM-motstander i begge sine partier!

Øbrøs Smadrehold - Sotra 2½-3½ 5-1 7½-4½
1. FM Søren Bech Hansen - Thomas Sekkingstad 0-1 1-0 1-1
2. Lars Bronee - Jonas Kleppe Borlaug 0-1 0-1 0-2
3. Anderas Ertbjerg - Jørgen Sangolt 0-1 1-0 1-1
4. Daniel Peulicke - Agnete Rong ½-½ 1-0 1½-½
5. Morten Renneberg - Steinar Ingvaldsen 1-0 1-0 2-0
6. Kumar Saravana Vedant - Thomas Tvedt 1-0 1-0 2-0

 2. runde spilles i morgen kl 13. Resultater, lagoppstillinger, rundeoppsett er tilgjengelig på chess-results.com


Søk i sotrasjakk.no

Kommende turneringer

Samarbeidspartnere

Sjakk1.no
Alltid åpen. Alltid billig.

Sartor Storsenter
Mer enn 100 butikker
under samme tak.

Vestnytt
lokalavisen for Sotra og Øygarden

Fjell kommune
Vekstkommunen i vest

Skandiabanken
har hatt de mest fornøyde bankkundene 16 år på rad!