Sjakk1.no Bergen Sommer NGP 2018

Gruppe A (NGP M, 1, 2)
Kulturhuset Danckert Krohn, Bergen, 27.07 - 29.07.2018

Endelig resultatliste

Pl Navn GP n-Rtg i-Rtg Klubb Land 1 2 3 4 5 Poeng Buchholz-1 Buchholz i-Snittm i-Prestasjon
FM Petter Fossan M Stavanger NOR  +13  +05  +02  =03  =04
4.0
14.5
16.5
2066
 2342 (+4.00)
Øyvind Riisem M Sotra NOR  +18  +04  -01  +07  +03
4.0
14.0
16.0
2020
 2280 (+9.00)
Stig K Martinsen M Sotra NOR  +17  +16  +06  =01  -02
3.5
12.0
13.5
1911
 2147 (+0.40)
Andreas Fossan M Stavanger NOR  +12  -02  +16  +08  =01
3.5
12.0
13.5
1839
 2033 (+7.20)
Ole Emil Frisvold M Bergens NOR  +15  -01  +14  +09  =06
3.5
10.5
11.5
1827
 2047 (-6.40)
Gisle Bjugn 1 Bærum NOR  =08  +10  -03  W17  =05
3.0
12.0
14.0
1872
 1872 (+0.80)
Stig Børje Larsen 1 Bergens NOR  =11  +09  =08  -02  +10
3.0
11.5
14.0
1750
 1822 (-1.60)
Heine N Johannessen 2 Haukås NOR  =06  +11  =07  -04  =09
2.5
11.5
14.0
1817
 1806 (+27.80)
Sigve Dyrhovden 1 Sotra NOR  +14  -07  +12  -05  =08
2.5
10.5
12.0
1731
 1731 (-11.20)
10 
Gustav Hestholm 2 Stavanger NOR  =WO  -06  +13  +11  -07
2.5
10.0
12.0
1747
 1747 (+16.00)
11 
Rune Kleiven Rynning 2 Florø NOR  =07  -08  +15  -10  +12
2.5
9.5
10.5
1630
 1630 (+10.00)
12 
Niran-Jan Murugesh 2 Sotra NOR  -04  W18  -09  +13  -11
2.0
10.5
12.0
1784
 1577 (-1.40)
13 
Ole Reza Drønen 2 Aalesunds NOR  -01  +15  -10  -12  +14
2.0
9.5
10.5
1723
 1615 (-19.60)
14 
Njål Lura 2 Sotra NOR  -09  +17  -05  =15  -13
1.5
9.5
10.5
1787
 1597 (+4.20)
15 
Jarle Sivertsen 2 Sotra NOR  -05  -13  -11  =14  +WO
1.5
9.5
10.0
1745
 1371 (-20.40)
16 
Lykke-Merlot Helliesen 2 Caissa NOR  +WO  -03  -04    
1.0
11.5
13.5
2106
 1214 (-3.20)
17 
Gunnar Eiken 2 Sotra NOR  -03  -14  +WO  w06  
1.0
9.5
10.5
1865
 1086 (-28.00)
18 
Ole Magne Opsal 2 Masfjorden NOR  -02  w12      
0.0
10.0
11.0
2231
 1432 (-3.20)
Rangering:
Poeng:  Poengsum (=Lagpoeng i lagturneringer)
Buchholz-1:  Buchholz Modifisert, dårligste strøket
Buchholz:  Buchholz modifisert, ingen strykninger (=LP Buchholz i lagturneringer)
i-Snittm:  Gjennomsnittlig FIDE ratingmotstand

Gruppe B (NGP 3, 4, 5)

Endelig resultatliste

Pl Navn GP n-Rtg i-Rtg Klubb Land 1 2 3 4 5 Poeng Buchholz-1 Buchholz i-Snittm i-Prestasjon
Jostein Sørhus 3 Bergens NOR  +19  +14  +08  +05  +04
5.0
9.5
10.5
1369
 2069 (+17.60)
Harald Lexander 3 Bergens NOR  -14  +19  +09  +15  +08
4.0
8.5
9.5
1348
 1588 (+20.20)
Gard Rye Høyforsslett 4 Bergens NOR  =16  =11  +14  =08  +10
3.5
9.5
11.0
1338
 1487 (+32.80)
Dag Mongstad 4 Bergens NOR  =06  =15  +07  +12  -01
3.0
13.5
15.5
1396
 1396 (+4.40)
Øyvind Westre Hustvedt 5
 
Haukås NOR  +WO  =09  +10  -01  =06
3.0
13.0
15.0
1380
 1380 (-0.80)
Theo N Johannessen 4 Haukås NOR  =04  =16  =11  +09  =05
3.0
10.5
12.5
1343
 1430 (+17.00)
Ali Azadkhah 3
 
Trysil IRI  +13  -08  -04  +19  +15
3.0
10.0
11.0
1364
 1436 (+16.40)
Stig Gyland 3 Sandnes NOR  +17  +07  -01  =03  -02
2.5
15.5
17.5
1422
 1335 (-17.80)
Carl Erik Markhus 4 Sotra NOR  +18  =05  -02  -06  +16
2.5
11.5
12.5
1281
 1281 (-18.00)
10 
Arve Nils Hansen 4 Bergens NOR  +20  =12  -05  +11  -03
2.5
11.0
12.5
1400
 1487 (+23.40)
11 
Jens Christian L. Opdahl 3 Bergens NOR  =WO  =03  =06  -10  +18
2.5
11.0
12.0
1286
 1286 (-15.60)
12 
Svein Erik Kringstad 3 Løperen NOR  =WO  =10  +16  -04  =13
2.5
10.0
12.0
1301
 1301 (-14.00)
13 
Haldor Tveit 4 Folgefonn NOR  -07  +18  -15  +14  =12
2.5
9.0
10.0
1303
 1390 (+8.40)
14 
Øyvind Ørnulfson Lavik 4 Bergens NOR  +02  -01  -03  -13  +WO
2.0
15.0
16.0
1435
 1242 (-10.00)
15 
Freddy Hestholm 4 Stavanger NOR  =WO  =04  +13  -02  -07
2.0
12.5
14.5
1383
 1383 (+9.20)
16 
Knut Ivar Heggem 4 Molde NOR  =03  =06  -12  +17  -09
2.0
11.5
13.5
1350
 1278 (+19.20)
17 
Jonas Kleppe Borlaug 4 Sotra NOR  -08  =20  =18  -16  +19
2.0
7.0
8.0
1323
 1251 (-15.20)
18 
Eivind Løberg 4 Porsgrunn NOR  -09  -13  =17  W20  -11
1.5
9.5
10.5
1365
 1029 (-30.00)
19 
Morten Tønsager 4 Løperen NOR  -01  -02  +20  -07  -17
1.0
14.0
15.5
1423
 1230 (-20.40)
20 
Sara Marie Skaug Bjørkly 4 Bergens NOR  -10  =17  -19  w18  
0.5
8.0
9.0
1301
 1028 (-25.60)
Rangering:
Poeng:  Poengsum (=Lagpoeng i lagturneringer)
Buchholz-1:  Buchholz Modifisert, dårligste strøket
Buchholz:  Buchholz modifisert, ingen strykninger (=LP Buchholz i lagturneringer)
i-Snittm:  Gjennomsnittlig FIDE ratingmotstand
Hvite partier står med fet skrift.
18. nov kl.00:24    TurneringsService 6.5 Sotra Sjakklubb

Søk i sotrasjakk.no

Kommende turneringer

Akkurat nå er det ingen tilgjengelige arrangement.

Samarbeidspartnere

Sjakk1.no
Alltid åpen. Alltid billig.

Sartor Storsenter
Mer enn 100 butikker
under samme tak.

Vestnytt
lokalavisen for Sotra og Øygarden

Fjell kommune
Vekstkommunen i vest

Skandiabanken
har hatt de mest fornøyde bankkundene 16 år på rad!