Maxim Turov vant Sjakk1.no Bergen Sommer NGP 2017 PDF Skriv ut E-post
Skrevet av Tom Eriksen   
mandag 31. juli 2017

GM Maxim Turov til topps i Sjakk1.no Bergen Sommer NGP 2017

GM Maxim Turov (RUS) vant Sjakk1.no Bergen Sommer NGP 2017 med 4½ poeng av 5, på kvalitet foran FM Johannes L. Kvisla (Stavanger SK). På tredjeplass fulgte IM Irina Turova, (RUS), 4p.

De øvrige premierte i A-gruppen var:

  • Kl. 1 - vinner: Tor Kristian Larsen, Bergens
    • nr. 2: Stig Børje Larsen, Bergens
  • Kl. 2 - Vinner: Gisle Bjugn, Bærum
    • nr 2: Olav Hjortås, SK 1911
    • nr 3: Arne Skodvin Kristoffersen, Sotra
    • nr 4: Simen Sørensen, Sevland
    • nr 5: Alena Ayzenberg, Bergens
    • nr 6: Hallvard Haug Flatebø, Sevland

 

B-gruppen ble vunnet av Øyvind Andreas Sandø (Bergens) med 4½ av 5, foran Jostein Sørhus (Haugaland) og Jørund Løbach Jørgensen (Caissa), begge 4 poeng.

De øvrige premierte i A-gruppen var:

  • Kl. 4 - vinner: Sergey Eliseev, Sandnes
  • Kl. 5 - Vinner: Gard Rye Høyforsslett, Bergens
    • nr 2: Matteo Schick, Søråshøgda
    • nr 3: Monica Lauvik fjeldstad, Sotra
    • nr 4: Hraald Lexander, Bergens
    • nr 5: Per Magnus Larsen, Porsgrunn
    • nr 6: Carl Erik Markhus, Sotra
    • nr 7: Jonas Kleppe Borlaug, Sotra

 

 

Sjakk1.no Bergen Sommer NGP 2017

Nordnes bydelshus, 28.-30. juli 2017

Gruppe A

Endelig resultatliste

PlNavnKlGPn-Eloi-EloKlubbLand12345PoengMonrad-1MonradBergeri-Prestasjon
1
GM Maxim Turov M M RUS RUS +13 +11 +17 +06 =03
4.5
12.5
14.5
12.50
2631 (+1.70)
2
FM Johannes Luangtep Kvisla M M Stavanger NOR +28 +21 +16 =03 +07
4.5
12.0
13.0
11.00
2348 (+9.80)
3
IM Irina Turova M M RUS RUS +14 +12 +05 =02 =01
4.0
15.0
17.5
13.00
2484 (+5.90)
4
Tor Kristian Larsen 1 1 Bergens NOR +26 -05 +14 +12 +13
4.0
11.0
12.5
9.00
2167 (+19.40)
5
FM Vegar Koi Gandrud M M Hønefoss NOR +15 +04 -03 =11 +16
3.5
13.0
15.5
10.25
2235 (-6.80)
6
CM Abdullah Mohammed Muhseen M M Bergens IRQ =WO +15 +20 -01 +11
3.5
11.5
11.5
7.00
2284 (+9.60)
7
Gisle Bjugn 2 2 Bærum NOR =WO +28 +18 +17 -02
3.5
9.5
9.5
5.00
2100 (+26.00)
8
Stig Børje Larsen 1 1 Bergens NOR =18 +25 -11 =19 +20
3.0
8.5
10.5
6.00
1848 (-3.00)
9
Tore Tjensvoll 1 1 Sotra NOR +29 -17 =19 =20 +18
3.0
8.0
9.0
5.00
1849 (-11.00)
10
Johannes Melkevik 1 1 Sevland NOR =WO -22 +24 =18 +19
3.0
8.0
8.0
5.00
1732 (-13.40)
11
Håvard Skøien M M Bergens NOR +23 -01 +08 =05 -06
2.5
14.5
16.5
6.75
2144 (+0.20)
12
Sigve Hølleland 1 1 Masfjorden NOR +19 -03 +21 -04 =15
2.5
12.5
14.5
5.25
1881 (-16.40)
13
Olav Hjortås 2 2 1911 NOR -01 +26 =22 +27 -04
2.5
12.0
13.5
4.00
1837 (+2.00)
14
Arne Skodvin Kristoffersen 2 2 Sotra NOR -03 +29 -04 +21 =22
2.5
12.0
13.0
4.00
1800 (-0.40)
15
Simen Sørensen 2 2 Sevland NOR -05 -06 +23 +26 =12
2.5
11.5
13.0
4.75
1944 (+21.40)
16
Alena Ayzenberg 2 2 Bergens NOR =27 +30 -02 +22 -05
2.5
11.5
12.5
3.75
1874 (-7.00)
17
FM Daniel Jakobsen Kovachev M M OSS NOR +22 +09 -01 -07
2.0
13.0
13.0
5.00
2093 (-17.80)
18
Hallvard Haug Flatebø 2 2 Sevland NOR =08 +27 -07 =10 -09
2.0
12.5
14.0
4.50
1713 (+25.00)
19
Ramona Mork 2 2 Sotra NOR -12 +24 =09 =08 -10
2.0
11.5
13.5
5.00
1809 (+11.40)
20
Egil Melkevik 2 2 Sevland NOR =WO +23 -06 =09 -08
2.0
11.5
11.5
3.50
1825 (+10.80)
21
Tom Andre Sivertsen 2 2 Sotra NOR +WO -02 -12 -14 +27
2.0
11.0
11.0
1.50
1651 (-6.80)
22
Eirik Aarnes 2 2 Bergens NOR -17 +10 =13 -16 =14
2.0
10.5
12.5
5.50
1834 (+9.60)
23
Aage Mella 2 2 Strømmen NOR -11 -20 -15 +28 W29
2.0
8.0
9.0
2.00
1622 (-10.80)
24
Rune Taranger 2 2 Nordstrand NOR =WO -19 -10 +30 =25
2.0
8.0
8.0
2.00
1542 (-6.60)
25
Sigve Dyrhovden 2 2 Sotra NOR =30 -08 -27 +29 =24
2.0
7.5
8.5
2.50
1582 (-27.60)
26
Lisbeth Haugsvær 2 2 Masfjorden NOR -04 -13 +28 -15 =30
1.5
10.0
11.0
1.50
1627 (-8.00)
27
Terje Lie 2 2 Bergens NOR =16 -18 +25 -13 -21
1.5
9.0
11.0
3.25
1672 (+10.80)
28
Frederic Vidal 2 2 FRA FRA -02 -07 -26 -23 +WO
1.0
11.5
11.5
0.00
1138 (-29.80)
29
Lars Ziegler 2 2 Bergens NOR -09 -14 +30 -25 w23
1.0
9.5
10.5
1.00
1162 (-12.60)
30
Jarle Sivertsen 2 2 Sotra NOR =25 -16 -29 -24 =26
1.0
8.0
9.0
1.75
1503 (-3.20)
Rangering:
1 Poeng: Poengsum (=Lagpoeng i lagturneringer)
2 Monrad-1: Monradkvalitet, dårligste strøket
3 Monrad: Monradkvalitet (Buchholz), ingen strykninger (=LP monrad i lagturneringer)
4 Berger: Sonnenborn-Berger kvalitet (=LP berger i lagturneringer)

Gruppe A

Endelig resultatliste

PlNavnKlGPn-Eloi-EloKlubbLand12345PoengMonrad-1MonradBergeri-Prestasjon
1
Øyvind Andreas Sandø 4 4 Bergens NOR +28 +16 =02 +15 +05
4.5
12.5
13.5
11.50
1711 (+31.20)
2
Jostein Sørhus 3 3 Haugaland NOR +06 +09 =01 =04 +13
4.0
15.0
18.0
13.75
1582 (+1.60)
3
Jørund Løbach Jørgensen 3 3 Caissa NOR +20 =15 +18 =05 +08
4.0
11.5
13.5
10.50
1582 (-9.60)
4
Sergey Eliseev 4 4 Sandnes NOR =WO +24 +11 =02 +10
4.0
11.5
11.5
9.50
1810 (+49.20)
5
David Luangtep Vangen 3 3 1911 NOR +19 +23 +08 =03 -01
3.5
13.5
15.0
8.50
1429 (-14.00)
6
Gard Rye Høyforsslett 5 5 Bergens NOR -02 =22 +27 +18 +15
3.5
11.0
12.5
7.50
1427 (+35.60)
7
Niran-Jan Murugesh 4 4 Sotra NOR -15 +25 +16 =09 +21
3.5
10.0
11.5
7.50
1473 (-9.60)
8
Matheo Schick 5 5 Søråshøgda NOR +WO +10 -05 +11 -03
3.0
13.5
13.5
6.00
1582 (-0.40)
9
Monica Lauvik Fjeldstad 5 5 Sotra NOR +21 -02 +22 =07 =14
3.0
12.5
14.5
7.25
1543 (+17.60)
10
Njål Lura 3 3 Sotra NOR +29 -08 +19 +12 -04
3.0
12.0
13.0
6.00
0782 (-20.40)
11
Rune Kleiven Rynning 3 3 Florø NOR +30 +12 -04 -08 +19
3.0
12.0
12.0
5.00
0782 (-23.60)
12
Harald Lexander 5 5 Bergens NOR +17 -11 +25 -10 +20
3.0
10.5
12.0
6.00
1449 (+16.80)
13
Per Magnus Larsen 5 5 Porsgrunn NOR -16 +28 +29 +17 -02
3.0
10.0
11.0
4.50
1423 (+5.60)
14
Carl Erik Markhus 5 5 Sotra NOR =WO -19 +24 +23 =09
3.0
8.0
8.0
4.50
0000 (+0.00)
15
Jonas Kleppe Borlaug 5 5 Sotra NOR +07 =03 +26 -01 -06
2.5
15.5
17.0
7.00
1456 (+62.80)
16
Øyvind Ørnulfson Lavik 5 5 Bergens NOR +13 -01 -07 =26 +23
2.5
12.5
14.0
5.25
1353 (-20.00)
17
Noumea Bois D`enghien 3 3 FRA FRA -12 +21 =23 -13 +24
2.5
9.5
11.0
4.25
1431 (+7.80)
18
Amadeus Hestvik Evenshaug 5 5 Bærum NOR =WO +30 -03 -06 +26
2.5
9.0
9.0
1.50
1282 (+9.20)
19
Sara Marie Skaug Bjørkly 5 5 Bergens NOR -05 +14 -10 +25 -11
2.0
12.5
14.0
4.50
1359 (-1.60)
20
Vegard Lauvik Fjeldstad 5 5 Sotra NOR -03 -26 W30 +22 -12
2.0
10.5
10.5
2.00
1360 (+10.00)
21
Anders Stanghelle 3 3 Nord-Odal NOR -09 -17 +28 +29 -07
2.0
10.0
11.0
2.00
0718 (-26.40)
22
Jonas Bringsvor Nilsen 5 5 Søråshøgda NOR =WO =06 -09 -20 +28
2.0
9.5
9.5
2.75
1068 (-36.00)
23
Heine N Johannessen 5 5 Haukås NOR +26 -05 =17 -14 -16
1.5
11.5
13.0
2.75
1275 (-3.20)
24
Theo N Johannessen 5 5 Haukås NOR =25 -04 -14 +27 -17
1.5
11.0
12.5
2.25
0000 (+20.00)
25
Sveinung Møller 5 5 Kristiansand NOR =24 -07 -12 -19 +29
1.5
10.0
11.0
1.75
0867 (-7.60)
26
Arve Nils Hansen 5 5 Bergens NOR -23 +20 -15 =16 -18
1.5
9.5
11.0
3.25
1089 (-44.80)
27
Monica Hestvik 5 5 Bærum NOR =WO -29 -06 -24 +30
1.5
6.0
6.0
0.00
0000 (+0.00)
28
Dan Frøskeland 5 5 Bergens NOR -01 -13 -21 +30 -22
1.0
11.5
11.5
0.00
0000 (+0.00)
29
Erlend Holgersen 5 5 Bergens NOR -10 +27 -13 -21 -25
1.0
9.5
11.0
1.50
0000 (+0.00)
30
Aleksandra Fjæreide 5 5 Sotra NOR -11 -18 w20 -28 -27
0.0
9.0
10.0
0.00
0000 (+0.00)
Rangering:
1 Poeng: Poengsum (=Lagpoeng i lagturneringer)
2 Monrad-1: Monradkvalitet, dårligste strøket
3 Monrad: Monradkvalitet (Buchholz), ingen strykninger (=LP monrad i lagturneringer)
4 Berger: Sonnenborn-Berger kvalitet (=LP berger i lagturneringer)

Hvite partier står med fet skrift.

Sist oppdatert mandag 31. juli 2017
 

Ny kommentar

Følgende regler gjelder for skriving av kommentarer på Sotra Sjakklubbs nettsider:

1. Skriv din ærlige mening

2. La artikkelens tema danne utgangspunkt for kommentaren din

3. Fordragelighet og respekt for andres meninger er nyttig ballast når du skriver tilsvar til andres kommentarer

4. Du behøver ikke å stå frem med fullt navn, men sjansen for å få tilsvar øker dersom du ikke poster fullstendig anonymt

Sikkerhetskode
Vis ny kode

Template Design ah-68 | Copyright © 2016 Sotra Sjakklubb